ילדוּת של קרמבו

מטרת ההשתלמות:

במסגרת ההשתלמות, יקבלו אנשי החינוך והסיוע את הכלים ליישום מערכי התכנית בגן ובכיתה. בכל מפגש יחוו הצוותים את מערכי הפעילות, יכירו את החומרים הנלווים וייקחו חלק בלמידת עמיתים פעילה.

פירוט התכנים

  • חיזוק תחושת השייכות של ילדים עם וללא מוגבלויות בקבוצה חברתית משייכת.
  • העלאת המודעות לצרכיו ולשונותו של האחר מבלי לשים דגש על חריגותו.
  • הכרות והבלטת ייחודו של כל ילד באשר הוא, מתוך הבנת החוזקות של היחיד וזאת למען בניית קהילה משלבת בה יש מקום פעיל לכל ילד וילדה.

 פרטים נוספים

ניתן לאתר את תכנית ההכשרה במאגר תכניות גפ"ן- 6855 .

משובים מהשטח

התוכנית של כנפיים של קרמבו הוסיפה נפח לערכים שאני מעודדת בגני כבר שנים רבות. ערך החברות, שיתוף הפעולה וקבלת השונה הינם ערכי על עבורי. בעקבות ההשתלמויות, ההדרכה ושימוש בחוברת העברתי בגני את התוכניות בדרכים שונות. עבדתי במליאה, בקבוצות קטנות והכנסתי לגננו את תפקיד תורני הקרמבו שהילדים מאד אהבו. תפקידם היה לראות את חבריהם, לעזור למי שקשה ובעיקר לדאוג שילדי הגן ירגישו שייכים ואהובים.

הייתי מאד שמיה לפגוש פעילים של התנועה ולהכניס את פעילי התנועה לגן שיעבירו פעילות מול הילדים. אני חושבת שהילדים היו מאד נהנים ונרגשים מזה!

תודה רבה לכל צוות כנפיים של קרמבו על ארגז הכלים שילווה אותי בהמשך דרכי.

מירב בר נס
גננת גן חירות ת"א

בתכנית זכיתי בבליווי, ובתכנית פעילויות שמותאמת לילדים ומתאימה לערכים חשובים ומרכזיים כמו הכלה וקבלה.

תכניות המפגשים המרתקות והמלמדות, אינן הדבר המוערך ביותר בפרוייקט.
זכיתי גם בליווי אישי ותומך שמאפשר לי בתור גננת לראות כל ילד וילדה ולקבל עוד זווית באמצעותה אוכל להעניק לילד את צרכיו הרגשיים וכל זה תוך חיבוק גם לי ולנשות הצוות הנוספות.

כמו כן, מדריכות התכנית ליוו אותי ואת עמיתיי הגננות לעשות דברים יוצאי דופן ומעוררי השראה בגן. כך, מבלי לדעת, הילדים פיתחו שפה וסיגלו מיומנויות שלרכוש בגיל צעיר זו זכות!

במפגש הסיכום עם הגננות העמיתות, הציגו וסיפרו הגננות על השינויים המרתקים בקרב הילדים ויישום האמפתיה, ההכלה וקבלת האחר שהפכו בגן ומחוצה לו לסמל ואף דרך חיים בעבור הילדים.

כאמור, בתור גננות זו זכות לקחת חלק בפרויקט כזה ובתור ילדים, זו זכות לקבל ערכים כאלה ולפתח דרך חיים של ערכים מסוג זה.

אופק לוי
גן ימית אשכול פומפדיתא ת"א

השנה היתה לי זכות גדולה להכנס לפרוייקט בסבסוד עיריית ת״א, אר ניתנה כמתנה לגננות משרד החינוך ותומכות חינוך.

קיבלתי מעטפת מדהימה של המון הכלה, הקשבה, דאגה, אוזן קשבת- כבוד ורצון להגיע תמוך ולעזור לי בגן המכיל בו הייתי.

אני רוצה להודות לשתי המדריכות : אפרת היקרה ובת חן היקרה שהכילו ודאגו לי מאוד.

הגיעו מזמנן לגני ונתנו המון טיפים ובעיקר שיחות מוטיבציה והמון הכלה שהיתה חסרה לי כל כך השנה. הן העבירו בקורס על חושים ושיש לכל ילד עם לקות פתרון והכל כמו ״מטה קסמים״.

אני רוצה לפרגן ולומר לגננות שחובה לקחת את הקורס זה בעיקר לעצמן, למדתי המון על עצמי, וכיצד לא רק להכיל את הילדים והילדות אלא לדעת כיצד להכיל את עצמי ברגעים הקשיים שאנו חוות בכל יום ויום.

אני חושבת שזו זכות גדולה ואף חובה גדולה עבורינו הגננות לקחת בשתי ידיים את הקורס הזה ולאמץ אותו לחיקיינו וחובה להתחיל את הקורס בתחילת השנה ולהעביר לילדים והילדות לימוד הכלה של האחר ולהאיר באור זרקורים במה אני שונה מהאחר כי כולנו שונים זה מזה וזה מה שמייחד את עולמינו.

תודות רבות לכן המדריכות המדהימות, אפרת ובת חן, היה לי לעונג גדול להכירכן.

סיון בנימינוב שלזינגר
מנהלת גן שיר ת"א

נשמח להיות בקשר 🙂

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.