תרומות
בוא להיות שותף

חדש!
תרומה קבועה באמצעות הוראת קבע - מהיר וקל!

הפרוייקטים שלנו

הרשמה

תנועת    כנפיים של קרמבו מזמינה    אתכם    להירשם לפעילות שנתית,  עשירה ומגוונת,  לחונכים  וחניכים כאחד

דרושים

הטבות ומידע למשפחות

מודל לשילוב – מתפיסה חינוכית לגישה מקצועית

"יום האישה הבינלאומי"

´כנפיים של קרמבו´ הוא ארגון מצמיח ומעצים של מנהיגות נשית צעירה.
את הפעילות בסניפים מובילות בעיקר נערות צעירות שעומדות בראש הפירמידה הניהולית של הסניפים ברחבי הארץ. נערות ערכיות, בוגרות, מחויבות ויוצאות דופן בעשייה שלהן. נערות בגילאי 16,17 שמשמשות כמרכזות הסניפים ובתפקידים ניהוליים אחרים, ושמאחוריהן עשייה גדולה וחשובה שיוצרת שינוי חברתי אמתי בחברה הישראלית בכל מקום בו קיים סניף של התנועה.

פעילי התנועה התבקשו לבחור בנערות מעוררות השראה עבורם. הבחירות היו מרגשות ואנחנו גאים לשתף אתכם בחלקן.

סניף פתח תקווה - אופק שמורק, 18, מרכזת הסניף.

חנכה במשך שנתיים את סשה, חניך בן 20 עם אוטיזם. בכיתה ט´ נבחרה להיות רכזת חונכים. בכיתה י"א היא הפכה לרכזת ח"צ (חונכים צעירים) והשנה היא נבחרה למרכזת הסניף. במסגרת תפקידה אופק אחראית על כל הצוות המוביל- בני נוער בתפקיד רכזי התחומים: מפעלים, חונכים, הדרכת חניכים, חו"מ (הקשר עם החניכים והמשפחות), ח"צ (חונכים צעירים) ותקשורת. ביחד איתם, היא מובילה את כל הילדים ובני הנוער הפעילים בסניף
 
 
 
 
סניף בת ים - תכירו את צ´לסי שרון קיגלמן, היא רק בת 18 ולמרות גילה הצעיר, עשתה ועושה הרבה בחייה. היא פעילה ב´כנפיים של קרמבו´ זו השנה הרביעית ושנתיים כמרכזת סניף.
בנוסף, צ´לסי פעילה גם במסגרת מש"צים (מדריכי של"ח צעירים) שם היא מעבירה פעילויות לגמלאים, ועד לא מזמן, ריכזה את "פרויקט מחוברים" (פרויקט לימודי מחשב לניצולי שואה) בבית ספרה, אורט רמת יוסף.
בשבוע האחרון קיבלה צ´לסי את אות ´הפעיל המצטיין´ על שם אלעד ריבן ממנהל חברה ונוער של מחוז מרכז, ובשנה שעברה זכתה בפרס הצטיינות של רשת אורט.
  
סניף לב השרון – נילי אלישע, 17, רכזת חונכים.
"ב´קרמבו´ אני יוצאת מנקודת הנחה שאין דבר כזה מוגבלות ושלכל נער ונערה בסניף יש צרכים מיוחדים, לאחת זה כיסא גלגלים, לאחר זה אתגר עם קשב וריכוז ולאחת נוח להבין כשמסתכלים לה בעיניים. לכל אחד יש צרכים מיוחדים אבל אין אף אחד שיש לו גבול.
התנועה עוררה בי השראה לפרוץ את הגבול של עצמי ולהאמין בעצמי כנערה מיוחדת. כשילדה על כיסא גלגלים משחקת כדורסל בפעולה, אין מצב שאני לא אפרוץ את ה´מגבלה´ של – "פחד קהל".
"השנה החלטתי לפרוץ את הגבול שלי ובחרתי להיכנס לתפקיד של רכזת חונכים, מה שמכריח אותי כל שבוע לדבר מול 80 חונכים בתחילת פעילות ובסוף פעילות. בהתחלה הייתי מגמגמת או נלחצת ואחרי שלוש פעולות כבר עשיתי את זה כמו שרציתי בדיוק. ההבנה שהייתי צריכה לקבל בשביל לפרוץ אותה, היא שאני הופכת את המגבלה שלי לצורך מיוחד וככה מתמודדת אתה.
 
 סניף אשקלון- קוראים לה יובל לוגסי (16), מרכזת הסניף. אבל אף אחד לא באמת קורא לה ככה, בשביל חבריה לסניף היא יובי.
יובי הצטרפה ל´כנפיים של קרמבו´ לפני 5 שנים. בשנתיים הראשונות הייתה פעילה בתור חונכת, שנה לאחר מכן הפכה למדריכה, וכיום היא מרכזת סניף אשקלון ורכזת החונכים. במסגרת התפקיד שלה כמרכזת סניף יובי מראה
אחריות ודואגת לכל התחומים שיוצרים את הקסם שבכל פעולה: הסעות, בטיחות, חונכים, הדרכת חניכים, הקשר עם החניכים ומשפחותיהם, ליווי החונכים הצעירים וליווי תחום התקשורת. וביחד איתם היא מובילה את כל הילדים ובני הנוער שפעילים בסניף.
יובי נותנת הרבה מעצמה, היא תמיד חושבת על כולם לפני הכול. אנחנו מאוד אוהבים ומעריכים אותה, היא תורמת מכל הלב ובלעדיה הסניף היה שונה לגמרי. כשיובי מגיעה לסניף, החניכים והחונכים מתלהבים ושמחים, כולם זוכים לחיבוק, אהבה ויחס חם ממנה, היא תמיד אוזן קשבת ורואים עד כמה היא אוהבת לעזור לאחרים ונהנית לראות את ההתקדמות של כולם, חניכים וחונכים כאחד.

סניף יבנה – מיכל, 16, חניכה עם שיתוק מוחין.
אחותה התאומה יעל, רכזת התקשורת של הסניף, מסבירה את הבחירה במיכל.

"אחותי התאומה מיכל, היא הדמות הנשית, מעוררת ההשראה, האולטימטיבית. היא מהווה דוגמה גם לי וגם לכל מי שבא אתה במגע. מיכל נולדה עם שיתוק מוחין ואפילפסיה והיא נלחמת במוגבלות שלה בכוח בל יתואר. לחיות עם שיתוק מוחין כמו שלה זה לא קל, אך היא לוחמת בכל רמ"ח איבריה, ומעולם לא ראתה בנכות שלה כמגבלה אמתית שמונעת ממנה להגשים את מטרותיה.

דוגמה אחת מתוך רבות היא שבכל פעולה בתנועת הנוער ´כנפיים של קרמבו´, בה היא חניכה כבר 9 שנים, היא מסרבת לשיר את המורל הידוע "קצב" משום שלפי מילות השיר כולם מזיזים חלקים בגוף שלא באמת כולם מסוגלים להזיז. אחותי מתמרדת נגד כל מה שלא הוגן. נגד כל המוסכמות החברתיות שמייצרות עוולות, והולכת בדרכה שלה. לכן אני לא מתפלאת שהיא מצאה
את עצמה כל כך בקלות ב´כנפיים של קרמבו´, תנועה נוער מיוחדת שמובילה שינוי חברתי אמתי. בקרמבו מיכל מצאה מסגרת שמאפשרת לה להביע את עצמה כמה ואיך שתרצה, והיא פועלת ביחד עם חבריה לתנועה ליצירת חברה ישראלית חדשה וטובה יותר.

סניף נס ציונה - שירה שלו (16), חונכת
פעם שירה הייתה ילדה ביישנית ומופנמת שנמנעה מליצור קשרי חברות חדשים, אך ברגע שהצטרפה לתנועה ניכר השינוי הגדול בחייה: היא נפתחה בפני אנשים, הפכה למובילה ויוזמת עם דעות חזקות אותן הפיצה באמונה רבה ובתשוקה עזה.
השנה שירה חונכת חניך מיוחד במינו - קוראים לו רני לרר והוא לוקה בתסמונת אלן הרנדון דאדלי - תסמונת שמונעת ממנו ללכת, לעמוד ולדבר אך מוגבלויות אלו אינן מונעות ממנו לתקשר עם שירה. היא למדה לתקשר אתו דרך שירי ילדים אותם היא שרה לו, דרך שלטים מיוחדים ומבטים עמוקים בעיניים שאומרים הרבה יותר ממה שמילים יכולות להביע.
מילדה שנחבאה אל הכלים ולא תקשרה עם אנשים, הפכה לנערה שלמדה שאפשר לתקשר גם ללא מילים. השינוי שלה מעורר השראה בכל אחד ואחד מפעילי הסניף וגורם להם להאמין שכל אחד יכול!
 
 סניף ירושלים - לאה לוי, חניכה.
אראל בן חמו ואגם מלכה, החונכות של לאה מסבירות את בחירתן:
לאה היא האוצר שלנו. עברנו אתה מסע משמעותי ומרגש בכל פעולה מחדש. מסע שלימד אותנו לא לשפוט אף אחד על פי כיסא הגלגלים או הלקות שלו אלא להעריך את היכולות שלו ואת השמחה שהוא מכניס ללבנו.
לאה שלנו מאוד אוהבת לתופף ובעיקר על מדרגות, לפעמים זה בא על חשבון הפעולה, אבל לפעמים אנחנו מצטרפות אליה לתיפוף וככה מצליחות לצרף אותה לפעולה. ממש ככה, תיפוף אחר תיפוף, מדרגה אחר מדרגה, עד שהיא
נכנסת. היא מאוד אוהבת לשיר, וכשהיא שרה זה מרגיע ומחמם את הלב. תהליך התקשורת שלנו עם לאה מתבסס על כשרון השירה והתיפוף המופלאים שלה. ולנו זה מכניס הרבה אנרגיה ושמחה בלב. אין יום בשבוע שאנו מחכות לו כמו יום שני, יום הפעולה. גם כשאנחנו מגיעות אחרי שבוע ארוך ומתסכל, ברגע שלאה מחייכת - הכול כבר נראה אחרת, ומהרגע שאנחנו יוצאות מהסניף, אנחנו לא יכולות לחכות ליום שבו נחזור אליו לפגוש אותה שוב. כשהיום הזה מגיע, אין מאושרות מאתנו. לכל אחד יש את האוצר שלו ואנחנו מרגישות שזכינו באוצר הכי גדול שיש. תודה לך לאה אהובה קטנה שלנו. תודה על חברות אמת.

סניף נתניה - צוות מובילות הסניף: ספיר- רכזת בוגרת, ענבר- מרכזת סניף, ליאן רכזת חניכים ומשפחות, תקווה- רכזת הדרכת חניכים, נועה- רכזת הדרכת חונכים, עדי- רכזת מפעלים.

הן 6 נשים צעירות, רובן תלמידות בית ספר תיכון שעסוקות בחיי היום יום שלהן בלימודים לקראת בגרות. בזמן שנערות בגילן מבלות בזמנן החופשי, יש מי שבזמנן החופשי הן פעילות ומובילות את סניף התנועה בעיר נתניה. מדובר בנערות איכותיות, יצירתיות, בעלות רגישות חברתית ,דינמיות וממוקדות מטרה שמתפעלות את הפעילות השוטפת של תנועת הנוער בעיר על פי חזון התנועה " יוצרים מקום ומשמעות לכל אדם".

פעילות הסניף השבועית דורשת לוגיסטיקה רבה שכוללת הסעות מכל רחבי העיר, הדרכת החונכים והכשרתם לקראת הפעולה, הנגשת הפעולה לכל אחד מחניכי הסניף, בניית פעילויות, הכנת המבנה, הצטיידות, הסעות ועוד...בזכותן הסניף מאוד גדל השנה ולשורות התנועה הצטרפו חניכים וחונכים חדשים. לצד התפקיד האישי כולן פועלות ביחד לחיזוק והעצמת הפעילים, ולהובלת הסניף להישגים חדשים.סניף הרצליה - עדי פיטרמן – רכזת תקשורת של סניף הרצליה מספרת על בחירתה בחניכה שלה נטע לוי ז"ל.

עברנו ביחד הרבה פעולות, אבל מכולן זכורה לי פעולה מרגשת במיוחד, שבסופה הבנתי שהכול אפשרי.

נטע התקשתה ללכת במקומות לא מוכרים כי נטתה ליפול או למעוד, ולכן היא תמיד הגיעה לפעילות עם הליכון. באותה פעולה, מיד לאחר המוראלים, נטע הביטה בי קרוב קרוב לתוך העיניים וביקשה לנסות ללכת לבד, ללא ההליכון. לא חשבתי פעמים ואמרתי: "לא נטע! מה פתאום! אי אפשר!" רצו לי מיליון מחשבות בראש, "ואם היא תיפול?", זו תהיה אשמתי. "מה ההורים שלה יגידו?"... נטע שהייתה נחושה להצליח התעקשה, עד שבסוף נכנעתי: " נטע, אני מוכנה לנסות אבל רק אם תחזיקי לי את היד כשאת הולכת". אחרי כמה צעדים, היא פשוט עזבה לי את היד, והמשיכה לבד. הייתי בשוק. לא ידעתי איך להגיב. ונטע? רק המשיכה לצעוד. הייתי כל כך גאה בה. מחאתי כפיים בכל הכוח ואלי הצטרפו כל החונכים שבסניף.

ימים ספורים לאחר יום ההולדת שלה, נטע נפטרה ממחלת הסרטן. לצערי זו הייתה הפעם האחרונה שראיתי אותה. המוות של נטע ריסק אותי והשאיר בי שאלות רבות. שאלות שאין עליהן מענה. אבל דבר אחד תמיד יהיה פתור. לא אצטרך לחפש עוד מאיפה לשאוב כוח. המקור הכי חזק נמצא בזיכרון שלי. אפילו שנטע לא ידעה את זה, היא הראתה לי שגם במצבים קשים, גם שאתה מרגיש כשהעולם סוגר עליך, ואתה מפחד, עליך להמשיך לצעוד. כי אסור לוותר. לעולם.
בניית אתרים Blacknet.co.il