תרומות
בוא להיות שותף

חדש!
תרומה קבועה באמצעות הוראת קבע - מהיר וקל!

הפרוייקטים שלנו

הרשמה

תנועת    כנפיים של קרמבו מזמינה    אתכם    להירשם לפעילות שנתית,  עשירה ומגוונת,  לחונכים  וחניכים כאחד

דרושים

הטבות ומידע למשפחות

מודל לשילוב – מתפיסה חינוכית לגישה מקצועית

דבר אם מייסדת

בפעם הראשונה שראיתי את כפיר אחרי לידתו, ראיתי תינוק עם שיער גינגי נלחם על חייו.
הייתה זו התובנה הראשונה לחיים, שהעניק לרפי ולי, כפיר בננו היקר והמורה הכי גדול שלנו.
חשנו כי הוא אומר לנו: אני כאן כדי להישאר ואני זקוק לעזרתכם.

ומאז, לאורך כל ימי חייו הקצרים, המלאים והמשמעותיים כאחד, כפיר הוביל אותנו בדרכו.
אני יודעת שקשה להבין איך ילד צעיר, עם צרכים מיוחדים ונכות קשה, מגיל ינקות ועד גיל 11.5, שאינו מסוגל לדבר, או ללכת- יכול להעביר מסרים ותובנות.  אך הוא העביר אותן. בחוכמה, באומץ ובבהירות רבה.
גאוותינו (של רפי ושלי) היא בכך שהבנו את המסרים של כפיר, כבדנו את רצונותיו כילד ככל הילדים ועשינו כל שביכולתנו לתמוך, לעזור ולתווך – כפי שהוא ביקש מאתנו עוד כשהיה תינוק בן יומו .

כשנולד בביתנו הרעיון להקים לכפיר ולחבריו מסגרת חברתית, כמו תנועת נוער, היה זה מתוך מחשבה על האהבה הגדולה שלו לאנשים ורצונו העז להיות מוקף חברים.

כפיר עמד על זכותו להשתייך, לעשות חברים, להביע את דעותיו ותחושותיו ולהיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה והסביבה. ואנחנו (רפי ואני) היינו שם להגשים את רצונותיו ולאפשר לו לחוות ילדות ככל הילדים.
אם כפיר היה יכול לדבר הוא היה אומר: "אז מה! ... אז מה אם אני נכה, זה אמור להגביל אותי?" ומכאן התובנה והמסר בתנועה - הזכות שלהם, היא החובה שלנו.

כפיר אינו אתנו בגופו, אך רוחו תמיד פה, מנחה ומאירה את הדרך. הדרך של כפיר הובילה להקמתה של "כנפיים של קרמבו" וראיית העולם שלו את עצמו, ושלנו אותו, מובילה את הדרך החינוכית של התנועה.

מאז הקמנו את התנועה אני מביאה לתוכה את הקול של הילד עם הצרכים המיוחדים, תוך כדי קידום תחום הצרכים המיוחדים בתנועה, חשיבה ופיתוח המסרים החינוכיים של התנועה.

גישת "החונך כמתווך" פותחה על ידי ונכתבה בכדי לאפשר לבני נוער צעירים להכיר את עולם הצרכים המיוחדים ולקבל כלים לעשייה משותפת יחד עם חבריהם עם הצרכים המיוחדים, מאותו מקום בו כפיר ראה את עצמו – כשווה, כיכול, כמוביל.. אך עם עזרה - וזה בסדר. .
אנו מובילים גישה חינוכית שיוצרת שינוי חברתי, משנה דפוסי התנהגות ופותחת חלון אל עתיד מקבל ומכיל. היופי הוא בפשטות ובכנות, באמונה ובכבוד ההדדי.
חובתנו לתמוך, לעזור ולתווך כך שילדים בעלי צרכים מיוחדים הזקוקים לעזרה, יוכלו כמו כולנו, ליהנות מפעילות חברתית. השינוי הוא בהבנה שזוהי חובתנו וזכותנו. והגישה היא לתווך - לעבור את החוויה יחד.
 
אני מאמינה שבעשייה המשותפת, מעמיקה ההיכרות של בני הנוער את הילדים עם צרכים מיוחדים. אנו מלמדים אותם לשים דגש על הכוחות שלהם, היכולות והחוזקות. יחד עימם, אנו מחפשים את החיובי, האפשרי. אנו משנים ומרחיבים את משמעותם של מושגים כמו יכולת, עצמאות, הצלחה ולומדים להסתכל על דברים מכיוון קצת אחר – מכיל, מקבל ולא  שיפוטי. ומכאן, אותו חלון שפתחנו לעולם הצרכים המיוחדים , הופך לשער – שער גדול מקבל ומכיל.
יחד אנו מגלים שכל אחד מאתנו הוא קצת שונה, לכל אחד מאתנו חזקות וחולשות, ובעיקר, כל אחד מאתנו זכאי להזדמנות שווה.

ברצוני לציין כאן את הערכתי העמוקה לטליה הראל-בזרנו, סמנכ"ל פתוח הדרכה,  אשר החל משנת 2009 מפתחת בכישרון רב את המסרים האלו, תוך כדי התפתחות התנועה והופכת את פעילי התנועה לשותפים פעילים בהתפתחותנו. מחנכת לערכים ומגדלת דור של מנהיגים חברתיים  המובילים, שינוי חברתי אמתי.

כנפיים של קרמבו היא תנועת נוער המשלבת ילדים עם צרכים מיוחדים ובעצם,  "כנפיים של קרמבו" היא תנועת נוער המשלבת את כולנו. כולם מדברים את אותה שפה – שפת רוח קרמבו. כולם מרגישים שיש מקום לאמירה שלהם, לדעה שלהם, לצרכים שלהם גם אם הם מורכבים.

כפיר לימד אותי שהחיפוש הוא אחר החיובי, אחר האפשרי - והכל אפשרי. לפעמים עם עזרה, (וזה בסדר) לפעמים בצעדים קטנים וללא מילים רק עם חיוך גדול.
משמח אותי, שמעבר לצמיחה וההתפתחות שלנו כתנועה, אנו יוצרים ברחבי הארץ מקומות שבהם המדדים שונים מהמקובל- מה שנחשב לחלש - אצלנו הוא חזק ומוביל, צעד קטן - הוא צעד ענק שצריך להעריך ולפאר.   
                                                                                                    קלאודיה קובי, אמא מייסדת
בניית אתרים Blacknet.co.il