תרומות
בוא להיות שותף

חדש!
תרומה קבועה באמצעות הוראת קבע - מהיר וקל!

הפרוייקטים שלנו

הרשמה

תנועת    כנפיים של קרמבו מזמינה    אתכם    להירשם לפעילות שנתית,  עשירה ומגוונת,  לחונכים  וחניכים כאחד

דרושים

הטבות ומידע למשפחות

מודל לשילוב – מתפיסה חינוכית לגישה מקצועית

סיפור הקמה והתפתחות התנועה

´כנפיים של קרמבו´ נוסדה בשנת 2002  עם הקמת הסניף הראשון בהוד השרון.

התנועה הוקמה ביוזמת עדי אלטשולר, אז נערה בת 16, יחד עם קלאודיה קובי (אם מייסדת, אימו של כפיר החניך הראשון). שותפים נוספים בהקמתה -עודד אורלב, ארז אלטשולר (אביה של עדי),  ליאת רחל רן, רעות גיא, אבי ניסן, דניאלה בן אשר, ארגון LEAD , הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ואנשי מקצוע.

התנועה צמחה מתוך הקשר המיוחד בין עדי אלטשולר לכפיר קובי ומשפחתו, כפיר היה החניך הראשון וההשראה להקמת התנועה. החברות בין עדי לכפיר ומשפחתו החלה כשעדי בת ה 12 פגשה בהם, דרך ארגון איל"ן בו התנדבה.

כפיר ילד עם שיתוק מוחין קשה, שמח וחברותי, שללא קשר למוגבלותו הפיזית, היה גאה בעצמו ורצה להיות שותף לכל המתרחש סביבו. הוריו של כפיר, רפי וקלאודיה, האמינו ביכולותיו ובזכותו להיות שותף פעיל בחיי משפחתו ובחיים החברתיים שמסביבו ועדי, שהיתה בת בית בביתם, ספגה את אורח חייהם המכיל ואת תפיסת החיים המיוחדת שלהם.

בזכות אופיו המיוחד של כפיר, כישוריו החברתיים, והמסגרת המשפחתית התומכת והמעצימה שלו, נחשפה עדי לצורך החברתי של ילדים מיוחדים במסגרת חברתית, בשעות אחר הצהריים. 

בגיל 16 הצטרפה עדי לארגון LEAD ,במסגרתו נדרשה להוביל פרויקט למען  הקהילה,  יחד עם  עודד  אורלב. עדי ועודד  יזמו  והקימו את  הסניף  הראשון  של  תנועת הנוער כנפיים  של קרמבו בהוד השרון-   תנועת הנער הראשונה והיחידה לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים, 
תנועת נוער שמהווה מסגרת חברתית, חינוכית-בלתי פורמלית, עבור צעירים מהחינוך המיוחד והכללי גם  יחד, בה הם מקיימים חיי חברה מלאים ומובילים יחד שינוי חברתי. בשנים הראשונות ועד 2009 נפתחו 8 הסניפים הראשונים של התנועה ובהם כ 300 פעילים.
 
בנובמבר 2009 מונתה אופירה רותם למנכ"לית התנועה, ביחד עם מטה התנועה  החלה תנופה של צמיחה והתפתחות מקצועית של התנועה, נפתחו סניפים רבים, כולל סניפים רב תרבותיים, ערבים ובדואים, פותחו פרויקטים ייחודים כגון: מחנה קיץ מיוחד, משלחת מיוחדת לפולין, מערך הכשרה מגוון, הטמעת תחום הצרכים המיוחדים בצורה מקצועית ומשלבת, אירועי התרמה, ביניהם קרמבו של קיץ - מופע רוק ייחודי, ועוד. נכון לדצמבר 2015 מנתה התנועה 47 סניפים  עם מעל 4500  פעילים.
ביוני 2016 מונתה טליה בז´רנו למנכ"לית התנועה . נכון לינואר 2017 מונה התנועה 56 סניפים ולמעלה מ- 5,000 פעילים.
 
 
             
 
 
 
בניית אתרים Blacknet.co.il