בעתות מלחמה, ילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים ומשפחותיהם זקוקים יותר מתמיד לחיבוק עוטף, תמיכה וכלים להתמודדות עם המציאות בארצנו, רגשי הפחד והחרדה, אזעקות, ישיבה בממ"ד, קשיים בעיבוד הסיטואציה ובעיקר הניתוק מחבריהם.

 

החשיבות בעשייה של 'כנפיים של קרמבו' תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים הינה קריטית בימים אלו לבניית החוסן הנפשי והחברתי לכל אלפי פעילנו, משפחותיהן ועבור הציבור הרחב.

'כנפיים של קרמבו' פועלת ומגויסת במטרה להמשיך לקיים פעילות חברתית – חינוכית שתשמש כעוגן, בתקופה מורכבת זו, עבור כל הקהילות המקומיות ופעילי התנועה.

 

על מנת לעטוף ולחזק אנו מקיימים מספר פעילויות מותאמות:

 

פתיחת מרכזים חדשים בטבריה, ים המלח ואילת

'כנפיים של קרמבו' פתחה  מרכזים חדשים לילדי הקהילות המפונות אשר נמצאים עם משפחותיהם במלונות ובתי הארחה, לתקופה לא ידועה עד אשר יוכלו לחזור לבתיהם.

מספר פעמים בשבוע, בשעות אחה"צ, מועברת פעילות בלתי פורמאלית של ילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים ומאפשרת לילדים זמן של הפוגה, מפגש עם חברים והתאווררות.

המרכזים מופעלים על ידי אנשי מקצוע בתחומי צרכים מיוחדים, חינוך והדרכה בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות וארגונים נוספים הפועלים במרחב.

 

סיירת קרמבו, אתך בכל מקום

עכשיו יותר מתמיד לא משאירים אף ילד לבד! פעילי התנועה בשיתוף בנק הפועלים, מקיימים פעילויות חברתיות חווייתיות עבור ילדי הקהילות המפונות לבתי מלון ובתי הארחה שברחבי הארץ.

 

פעילויות בקהילה המקומית

בני הנוער, דור המנהיגים הצעיר שגדל בתנועה, נרתמים במסגרת הסניפית במגוון יוזמות למען הקהילות המקומיות בכל רחבי הארץ, שיפוץ מקלטים, אריזות מצרכים, קיום פעילויות הפוגה לילדים במקלטים, ויציאה להתנדבויות נוספות בקהילות המקומיות לפי צרכי הרשות.

 

לינק ליצירת קשר

 

חמ"ל בית מארח 

אירוח משפחות עם צרכים מיוחדים. הפעלת מערך תיאום בין משפחות לילדים עם מוגבלויות הנאלצות לעזוב את בתיהן ומחפשות מקום אירוח נגיש ומוגן, לבין משפחות מארחות.

לינק להצטרפות למיזם

 

הקו החם 

קו תמיכה טלפוני הפועל בכל שעות היום, בשפה העברית והערבית עבור משפחות, פעילים ובוגרי התנועה. את הקו מאיישות מנהלות מקצועיות בעלות ניסיון נרחב בשילוב והכלה של ילדים עם צרכים מיוחדים, במטרה להקשיב, ולהפנות לגורמים מקצועיים במידת הצורך.

טלפון ליצירת קשר 073-3501779

 

הרצאות למשפחות 

הרצאות מקוונות מטעם מרכז הידע של 'כנפיים של קרמבו' מועברות מדי שבוע ע"י נשות חינוך, כחלק ממעטפת המוצעת להורים ובני המשפחה של המשפחות המיוחדות

 

פעילות בסניפים והרחבת סניפים קיימים

התנועה ממשיכה לייצר ככול הניתן, שיגרה עבור הפעילים באמצעות מפגשים פרונטליים פעילויות הדרכות והכשרות באמצעים דיגיטליים ומקיימת תקשורת רציפה וקבועה עם כל פעילי התנועה.

בנוסף, מתן מענה רחב לקליטת ילדים ונוער שפונו מבתיהם בסניפים פעילים.

לינק ליצירת קשר

 

אנו מבינים שדווקא בימים קשים אלו, החשיבות בעשייה של 'כנפיים של קרמבו' הינה קריטית לבניית החוסן הנפשי והלאומי לכל אלפי פעילנו, משפחותיהן ועבור הציבור הרחב. אנו ממשיכים לקום כל בוקר בתחושת שליחות ואחריות מרבית על מנת להמשיך לקיים פעילות חברתית – חינוכית שתשמש כעוגן, בתקופה מורכבת זו, עבור פעילי התנועה והקהילות המקומיות.

 

כל תמיכה בפעילות תתקבל בברכהלינק לעמוד תרומה

יחד נוכל ליצור מקום ומשמעות לכל אדם
מאחלת לנו ימים טובים ושקטים יותר,
משפחת 'כנפיים של קרמבו'