תרומות
בוא להיות שותף

חדש!
תרומה קבועה באמצעות הוראת קבע - מהיר וקל!

הפרוייקטים שלנו

הרשמה

תנועת    כנפיים של קרמבו מזמינה    אתכם    להירשם לפעילות שנתית,  עשירה ומגוונת,  לחונכים  וחניכים כאחד

דרושים

הטבות ומידע למשפחות

מודל לשילוב – מתפיסה חינוכית לגישה מקצועית

הכירו את הפעילים

שלום, שמי זיו צברי. אני אוהבת לרכב על סוסים, לקרוא ולכתוב. אני נציגה במועצת הנוער של האגודה לסוכרת נעורים, לוקחת חלק בפרויקט חברתי לילדים עם צרכים מיוחדים, מדריכת של"ח צעירה ופעילה בתנועת הנוער ´כנפיים של קרמבו´.
 
אני מאובחנת כבר 8 שנים בסוכרת נעורים, אני צליאקית (רגישה לגלוטן) ונולדתי כבדת שמיעה. כבר מגיל צעיר דאגו להתייחס אליי כילדה רגילה בכל מישור, בכל דרך בה פניתי ובמסגרות בהן שובצתי, אפשרו לי לנהל את חיי בלי מגבלות, רק בדרך קצת שונה מאחרים.
 
ההתמודדות היא לא קלה, היא תלויה בהרבה כוח רצון, אופטימיות וגם רגעי משבר שלומדים להתגבר עליהם ולהמשיך הלאה. 
 
לפני שנתיים, בכיתה י´, הגשמתי את חלומי והצטרפתי לתנועת הנוער לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים – ´כנפיים של קרמבו´. מהרגע הראשון שהגעתי לסניף הבנתי שכאן אני נשארת. חנכתי את שיילי, ילדה מתוקה בת 8 עם עיכוב התפתחותי מוגבר שמתניידת בכיסא גלגלים. שיילי לא דיברה, אבל כבר בפגישה הראשונה שלנו ואפילו שלא דיברנו, הרגשתי שזו אהבה ממבט ראשון. בהמשך למדתי לתקשר איתה ולהכיר אותה יותר, עד שהיא הפכה להיות החברה הכי טובה שלי גם מעבר לשעות הפעילות של התנועה. הכנו ביחד ארוחות ערב משותפות ועשינו פיקניק בפארק. לא נתתי למגבלה שלה להפריע לחייה, בדיוק כמו שלא נתתי למגבלה שלי להפריע לחיי.
 
בשבילי ובשביל שיילי, להגיע ביום שני לפעולה זה להיכנס לממלכה. ממלכת קרמבו הקסומה שבה מתנתקים מהכול. מתנתקים משנאת החינם וההרס שאנו מתוודעים אליהם בכל בוקר למשמע עוד כתבה על רצח ופיגוע, מתנתקים מהאפליה ומהגזענות ונכנסים למקום שבו אוהבים ומקבלים אחד את שני לא משנה מאין הוא בא. כשאני בפעולה של קרמבו אני מרגישה ויודעת שיש לנו כוח בידיים לצבוע את העולם בצבעים יפים יותר. להשפיע, לשנות ולהפוך את העולם למקום טוב יותר. לממש את החזון "יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם".
 
בזכות כנפיים של קרמבו עברתי תהליך עצמי משמעותי, צמחתי, התפתחתי, התבגרתי. למדתי והכרתי את עצמי מחדש. בכנפיים של קרמבו הבנתי שאני רוצה להילחם בכל יום בחיי על מנת לשמור על עצמי , בדיוק כמו שיילי, ואם לרגע אחד אוותר אני עלולה לסכן את חיי. למדתי להסתכל על העולם באופטימיות. האבחנות שהפריעו לניהול סדר היום שלי הפכו להיות חלק מהשגרה שלי ומלוות דרך בפני עצמם. זו הייתה השנה המדהימה בחיי ,שנה מלאה בסיפוק אהבה והגשמה.
 
 השנה אני מתחילה את השנה השלישית שלי בתנועה בתפקיד מרכזת סניף. כשאני מספרת על הסיפור האישי שלי לאנשים הם שואלים אותי איך אני מצליחה "לעמוד" בתפקיד הגדול הזה של ניהול סניף מ-א´ עד ת´?  אני עונה להם מהלב את התשובה הפשוטה ביותר - בכל פעולה אני חושבת על משמעות המילה "לחיות". בשביל לחיות באמת, צריך להעריך את הדברים הקטנים ביותר. לעשות בדיקה, לקבל זריקה, ללכת בכוחות עצמך, לחייך בבוקר. לכולנו זה נראה מובן מאליו, אבל בשבילי זו התחלה של דרך. הרי יש נתיבי בריחה אינסופיים, אבל אם נלחמים ולא מפסיקים לשאוף, אם מצליחים בדברים שמרכיבים את החיים והקיום היומיומי בין בדיקה לבדיקה זה ההישג הכי גדול והניצחון של רוח האדם.
- זיו צברי, מרכזת סניף קרית שמונה
 
 
 
שמי הגר פורת ,כבר שנתיים שאני ב´כנפיים של קרמבו´ וכבר שנתיים שכל יום שני (היום של הפעולה) א מתרגשת מחדש. השנה אני חונכת את אופק. 
 
כולם אומרים לי שאופק ואני ממש דומים, שהוא שמח כל פעם שהוא רואה אותי. אבל האמת היא ההפך- זאת אני ששמחה לפגוש אותו כל שני מחדש. זאת אני ששמחה כל שני מחדש לפגוש את כל יקיריי ולהפוך לאדם האנרגטי והנלהב שאני. 
 
אני לא חושבת שהם מבינים את רמות האהבה שהם מחדירים בי כל שבוע. 
 
לפני חודש ומעט אופק, החונכת הנפלאה שאיתנו- נויה, ואני שיחקנו בכדור.
 
אופק מעולם לא תפס או זרק כדור בקרמבו, ובכל זאת תמיד ניסינו לשחק איתו. בפעולה ההיא, אופק תפס וזרק כדור בפעם הראשונה. 
 
יש לנו אמרה בתנועה: "ההצלחות שבאמת משנות הן ההצלחות הקטנות". בפעולה ההיא משהו גדל אצלי- כמו שכל פעולה משהו גדל אצלי.  
 
משהו, רגש שחזק ממני, וחזק יותר מכולנו, רגש שקוראים לו אהבה.
- הגר פורת, חונכת בסניף קרית שמונה
 
 
 
השנה שלושת ילדינו(כל ילדינו) הולכים כל יום שני לפעילות בסניף ´כנפיים של קרמבו´ בקרית שמונה ואנחנו מאושרים! 
 
בכל פעם שאני מביאה אותם לסניף אני חשה כל כך הרבה גאווה שהם כאן. 
כל ילד שלנו מצא את מקומו בתפקיד אחר וכל אחד מהם חוזר הביתה עם חיוך גדול! 
 
הראשון שהצטרף היה איתי הבכור שלנו בן 17 על הספקטור האוטיסטי. חיכינו שנתיים עד שהיה מקום, עד שהיו מדריכים. ומרגע שהצטרף לפני 3 שנים לא פספס אף יום של פעילות. 
 
לאורך השנים איתי זכה בחונכים, מדריכים וחברים שמקבלים אותו כפי שהוא. לאיתי יש מקום. השנה לאיתי שתי חונכות מופלאות- נועה ואלה ואין מילים לתאר את גדולתן. איתי מאוהב. 
 
בשנה הראשונה קיוויתי בליבי שגם עומר ויונתן יצטרפו ל´כנפיים של קרמבו´. דברנו על זה פעם פעמים בבית ואז שחררנו. ואז השנה הגיע הרגע לו חיכינו והם החליטו להצטרף גם הם לפעילות.
 
איתי פילס להם דרך לקרמבו. לדבר הגדול הזה. 
 
עומר בכיתה ט´ ולמרות העומס בו הוא נמצא בלימודים ופעילויות חברתיות נוספות, הוא החליט להצטרף ולהיות חונך. אני רואה את הצמיחה שלו. את החוסן, את הרכות. את המנהיג שגדל להיות בדרך השקטה שלו. 
 
יונתן בכיתה ז´ הצטרף לקבוצת ח"צ – חונכים צעירים.  הוא לומד על ערכי התנועה, נחשף לילדים חדשים עם ובלי צרכים מיוחדים, מתגבש ובונה את אישיותו. אין לי ספק שבשנה הבאה יהיה חונך נהדר. 
 
ואגלה לכם סוד קטן.. בפעם הראשונה מזה 17 שנים יש לי את הרגע הזה של בטחון ושלווה ללכת אחר הצהרים לבית קפה לדעת שכל ילדי במקום בטוח ולכתוב על זה... 
אני מוקירה תודה על המקום שיש לכל אחד מילדינו ב´כנפיים של קרמבו´. אני מוקירה תודה למדריכים,  לתומר ולעדי שמלווים את הילדים ועוטפים אותם היכן שצריך. 
 
לדעתי ´כנפיים של קרמבו´ זו תנועת נוער שצריכה להיות בכל העולם. 
 
- רותק´ה וחגי שפירא, אמא ואבא של איתי, עומר ויונתן
 
 
 
 
בניית אתרים Blacknet.co.il